daghestani
07 بهمن 1401 - 15:43

رقابت اسنایدر و کاکس به زاگرب کشید؛ استقبال ضعیف از اوزان غیرالمپیکی اولین تورنمنت رنکینگ‌دار

اولین تورنمنت رنکینگ اتحادیه جهانی در سال ۲۰۲۳ در شرایطی برگزار می‌شود که نفرات شرکت‌کننده در اوزان المپیکی، پرتعداد و در اوزان غیرالمپیکی کم‌تعداد بوده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مسابقات اوپن زاگرب به عنوان اولین مسابقه رنکینگ‌دار اتحادیه جهانی کشتی در سال 2023 طی روزهای 12 تا 16 بهمن ماه در کرواسی برگزار می‌شود که تیم آزاد کشورمان با رضا اطری در 61 کیلو، یونس امامی در 74 کیلو، علی سوادکوهی در 79 کیلو، حسن یزدانی در 86 کیلو، امیرعلی آذرپیرا در 97 کیلو و امیرحسین زارع در 125 کیلو در این رقابت‌ها نماینده خواهد داشت.

نکته جالب تورنمنت زاگرب، حضور پرتعداد کشتی‌گیران در اوزان المپیکی 57، 65، 74، 86، 97 و 125 کیلوگرم است و در مقابل استقبال از چهار وزن 61، 70، 79 و 92 کیلوگرم نسبتا کم بوده است.

همچنین جی‌دی کاکس که بعد از قبول شکست مقابل کامران قاسم‌پور در مسابقات جهانی 2022، اعلام کرد از این پس در وزن 97 کیلو کشتی خواهد گرفت تا خودش را برای المپیک آماده کند، در حالی که پیش از این هم مغلوب اسنایدر شده، در جام زاگرب بار دیگر در 97 کیلوگرم حضور خواهد داشت و باید دید فرصت رویارویی مجدد با هم‌تیمی‌اش اسنایدر برای او مهیا خواهد شد.

نفرات شرکت‌کننده در اوزان دهگانه کشتی آزاد جام زاگرب به شرح زیر است:

وزن 57 کیلوگرم: 15 شرکت‌کننده

اسلام بازرگانوف و علی‌عباس رضازاده از آذربایجان، زان ریچاردز از آمریکا، بکا بوجیاشویلی از گرجستان از جمله نفرات شاخص حاضر در این وزن هستند.

ایران در 57 کیلوگرم اولین تورنمنت رنکینگ نماینده‌ای نخواهد داشت.

وزن 61 کیلوگرم: 11 شرکت‌کننده

رضا اطری از ایران که مدال نقره جهان در سال 2022 را در اختیار دارد، هم در تورنمنت رنکینگ زاگرب روی تشک خواهد رفت. راوی کومار هندی و ست گراس آمریکایی از دیگر نفرات شاخص شرکت‌کننده در این رقابت‌ها هستند.

آمریکایی‌ها در این وزن دنیل دشازر را هم محک خواهند زد.

وزن 65 کیلوگرم: 25 شرکت‌کننده

حاجی علی‌اف و علی رحیم‌زاده از آذربایجان، باجرانگ پونیا از هند، نیکولاس لی، جوزف مک کنا و ایوان هندرسون از آمریکا از جمله نفرات حاضر در این رقابت‌ها هستند.

تیم کشورمان در این وزن نماینده‌ای ندارد، اما حاجی‌ علی‌یف و باجرانگ دو بازنده سرشناس رحمان عموزاد در مسابقات جهانی 2022، در اولین تورنمنت رنکینگ حاضر هستند.

وزن 70 کیلوگرم: 7 شرکت‌کننده

کمترین استقبال تورنمنت رنکینگ زاگرب از وزن غیرالمپیکی 70 کیلوگرم است که تنها 7 شرکت‌کننده دارد که حاجی‌مراد گادژیف از آذربایجان، الک پانتالئو، هایدن هایدلی و تیلر برگر هم نمایندگان آمریکا در این وزن هستند.

وزن 74 کیلوگرم: 31 شرکت‌کننده

در شرایطی که یونس امامی نفر سوم جهان در سال 2022 یکی از نفرات حاضر این وزن در کرواسی است، آمریکایی‌ها هم با جوزف لاوالی، توماس کانت و جیسون نولف در این رقابت‌ها حضور دارند. تیموراز سالکازانوف روسی‎الاصل اسلوواکی هم از جمله شاخص‌ترین نفرات شرکت‌کننده این وزن است.

وزن 79 کیلوگرم: 9 شرکت‌کننده

علی سوادکوهی نماینده ایران در وزنی است که تنها 9 شرکت‌کننده دارد و آمریکایی‌ها هم چاندلر مارستلر را روی تشک دارند.

وزن 86 کیلوگرم: 18 شرکت‌کننده

حسن یزدانی شاخص‌ترین کشتی‎‌‎گیر حاضر در تورنمنت زاگرب است که در این وزن کشتی خواهد گرفت و به نظر می‌رسد رقیبی هم برای کسب طلای این رقابت‌ها پیش روی خود نبیند. نماینده اسرائیل هم در این رقابت‌ها کشتی خواهد گرفت. ابوبکر آباکاروف آذربایجانی، زاهید والنسیا که در جام‌جهانی علیرضا کریمی را شکست داد و مارک هال از آمریکا هم در این وزن کشتی می‌گیرند.

وزن 92 کیلوگرم: 8 شرکت‌کننده

ایران نماینده‌ای در این وزن ندارد اما عثمان نورماگمادوف آذربایجانی، میرانی مایسورادزه گرجستانی دیپاک پونیای هندی به همراه جاناتان آئیلو و کولیان مور آمریکایی در این وزن با هم رقابت خواهند کرد.

وزن 97 کیلوگرم: 18 شرکت‌کننده

بی‌شک مدعی‌ترین شرکت‌کننده این وزن کایل اسنایدر آمریکایی است که علاوه بر او، جی‌دن کاکس هم در این رقابت‌ها شرکت خواهد کرد. ضمن اینکه امیرعلی آذرپیرا دارنده دو مدال طلای امیدهای جهان و پدیده جدید ایران در این وزن هم در زاگرب روی تشک می‌رود و قطعا رویارویی احتمالی او با اسنایدر و کاکس جذابیت‌های خاص خودش را برای کشتی‌دوستان خواهد داشت.

ماگومدخان ماگمادوف آذربایجانی، گیوی متچاراشویلی گرجستانی، ولادیسلاو باتسایف مجارستانی، مورگان اسمیت آمریکایی از نفرات حاضر در این وزن هستند.

وزن 125 کیلوگرم: 17 شرکت‌کننده

امیرحسین زارع نفر سوم المپیک 2020 توکیو و دارنده یک طلا و یک برنز جهان در سال‌های 2021 و 2022 به همراه گنو پتریاشویلی گرجستانی شاخص‌ترین نفرات حاضر در این وزن هستند، ضمن اینکه آمریکایی‌ها در این وزن هایدن زیلمر، جردن وود و کرون فرانسیسکو را به همراه دارند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1000953