daghestani
09 آذر 1401 - 12:23

حمایت مالی فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از طرح‌های قرآنی

خرم‌آباد- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از حمایت مالی این اداره کل برای اجرای طرح‌های قرآنی در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، منصور احمدی امروز چهارشنبه در جلسه کارگروه شورای فرهنگ عمومی با موضوع توسعه فرهنگ قرآن، عترت و نماز، اظهار داشت: یکی از رسالت‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی و شاید مهم‌ترین آن تقویت فرهنگ عمومی است که سطح عامه جامعه از آن تبعیت می‌کنند.

وی، افزود: فرهنگ عمومی یک قدرت درونی و نهانی خاص و پیچیده دارد و همه اجزای فرهنگ را با هم تنیده می‌کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، گفت: فرهنگ عمومی قدرت عمومی دارد و می‌بایست تقویت شود و وقتی مقام معظم رهبری واژه مهندسی فرهنگی را مطرح کردند به این می‌رسیم که باید با اعداد و ارقام و مصالح فرهنگی، فرهنگ عمومی را توسعه داد، کتاب، شعر، ادب، دانش، اندیشه و… مصالح ساخت فرهنگ عمومی هستند و ما باید در حوزه فرهنگ عمومی از اینها استفاده کنیم و در این بین هیچ ابزاری بالاتر از قرآن نیست.

احمدی، عنوان کرد: در شرایط امروز که جنگ تمام عیار فرهنگی و رسانه‌ای است باید از قرآن استفاده بسیار مناسب داشته باشیم.

وی، بیان داشت: با توجه به تهیه نقشه فرهنگی مهندسی کشور، برش استانی آن سال گذشته تهیه و تصحیح شد که نهایتاً به عنوان سه استان نمونه کشور در این زمینه انتخاب شدیم و اعتبار خوبی برای این منظور نیز در نظر گرفته شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، اظهار داشت: چهار ماه فرصت داریم با ارائه برنامه برای جذب اعتبارات مربوطه در راستای برش استانی مهندسی فرهنگی طرح ارائه دهیم. طرح‌های عملیاتی فرهنگی پس از ارائه مورد بررسی قرار خواهند گرفت و پس از تأیید اعتبار آن جذب می‌شود، در مجموع برای هرکدام از سه استانی که نقشه مهندسی را طراحی کرده‌اند ۳۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است.

احمدی، از مؤسسات قرآنی درخواست کرد طرح‌های خود را برای اجرا در سطح استان ارائه دهند و اظهار داشت: طرح‌های قرآنی پس از تأیید از سوی کارشناسان مورد حمایت مالی قرار می‌گیرند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 889961