daghestani
20 بهمن 1401 - 14:40

۳۰ طرح اشتغالزایی بهزیستی در دهه فجر افتتاح شد

مدیر کل بهزیستی استان زنجان از ایجاد اشتغال برای ۹۸۷نفر از مددجویان تحت پوشش بهزیستی در سالجاری خبر داد و گفت: 30 طرح به مناسبت دهه فجر افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، سلمان حسینی مدیرکل بهزیستی استان زنجان در حاشیه افتتاح طرح‌های اشتغالزایی بهزیستی اظهار کرد: در دهه فجر امسال ۳۰  طرح اشتغال زایی در زمینه‌های کابینت سازی، فروش و اجرای سقف کامپوزیت، سفره خانه سنتی، کفش‌دوزی، چوب‌بری، کفاشی، خرده فروشی محصولات دامی، خرده فروشی پوشاک، دامداری، نجاری و قاب سازی و ... در شهرستان‌های زنجان، خدابنده، طارم، ابهر، خرمدره، ایجرود و ماهنشان به بهره برداری رسید.

وی افزود: پرداخت مشوق‌های بیمه‌ای(کارفرمایی و خویش فرمایی) به معلولین برابر قانون جامع حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت (ماده ۱۳) فاقد محدودیت زمانی ۵ ساله بوده و محدودیت زمانی ۵ ساله شامل سایر مددجویان تحت پوشش لحاظ می‌شود و در سال جاری بیش از یک هزار و ۵۰۰ نفر از مددجویان واجد شرایط از حق بیمه خویش فرمایی و کارفرمایی(تثبیتی، جدید) بهره‌مند شده‌اند.

 حسینی در خصوص افزایش وام خوداشتغالی ویژه مددجویان تحت پوشش بهزیستی گفت: میزان این وام در سال جاری از ۱۰۰ میلیون تومان به ۱۵۰ میلیون تومان برای هر فرد افزایش پیدا کرده و همچنین کارفرمایانی که به دلیل به کارگیری جامعه هدف سازمان در مراکز خود به ازای به کارگیری هر یک نفر تا سقف اعتباری ۱۰۰ میلیون تومان امکان دریافت وام داشتند، این اعتبار برای آنها به ۲۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

مدیرکل بهزیستی با بیان اینکه شناسایی افراد دارای معلولیت و مددجویان جویای شغل، پرداخت تسهیلات خوداشتغالی از منابع موجود، پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی معلولان و مددجویان، پرداخت یارانه ارتقاءکارایی معلولان به کارفرمایانی که اقدام به جذب افراد دارای معلولیت می‌کنند، از جمله راهکارهای مناسب جهت تحقق اهداف سازمان بهزیستی است، خاطرنشان کرد: از مجموع اشتغال یافته گان در ده ماهه سال جاری ۴۰۷ نفر از مناطق روستایی و ۵۳۳ نفر نیز از مددجویان ساکن در شهر هستند که صاحب شغل شدند.

پایان پیام/73005

منبع: فارس
شناسه خبر: 1029739